Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dla studentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Międzynarodowy arbitraż handlowy – warsztaty z prawnikami kancelarii Baker McKenzie

Międzynarodowy arbitraż to arena sporów dla największych światowych graczy. Teraz możesz poznać go lepiej!

Arbitraż stanowi od lat najatrakcyjniejszą formę alternatywnego rozwiązywania sporów. Według Global Arbitration News liczba postępowań przed międzynarodowymi sądami arbitrażowymi wzrosła w latach 2012-2022 o 65%! Jest to forma rozstrzygania sporów, po którą sięgają największe międzynarodowe podmioty.

Mamy przyjemność zaprosić na warsztaty, które poprowadzą specjaliści w zakresie międzynarodowego arbitrażu kancelarii Baker McKenzie – adw. Oskar Marszałek oraz apl. adw. Zuzanna Filipek, którzy przedstawią szczegóły swojej pracy i podzielą się technikami, jakie na co dzień stosuje się w praktyce. To jedna z niewielu okazji, by jeszcze na studiach poznać międzynarodowy arbitraż od kuchni.

Zapraszamy na dwuczęściowe warsztaty, które odbędą się 15 i 22 kwietnia 2024 roku. W czasie warsztatów omówiona zostanie problematyka sporządzania umów handlowych oraz taktyki skutecznej reprezentacji przed trybunałami arbitrażowymi. Warsztaty zwieńczy symulacja rozprawy arbitrażowej, podczas której uczestnicy będą mieli szansę spróbować swoich sił, prezentując swoje stanowisko przed panelem arbitrażowym.

Kiedy:

  • 15 kwietnia 2024 roku, godz. 9:45 – 11:15:  Sporządzanie umów handlowych z klauzulami arbitrażowymi, czyli jak unikać sporów
  • 22 kwietnia 2024 roku, godz. 9:45 – 11:15: Symulacja rozprawy arbitrażowej, czyli jak przekonać arbitra

 

Gdzie: ul. Krupnicza 33a, Centrum Dydaktyczne WPiA UJ, sala nr 203

 

Spotkania są darmowe i dostępne dla studentów od III roku.

Liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń!

Zapraszamy do rejestracji na warsztat! 

 

Rejestrację prowadzi pan Łukasz Polak - lukasz.polak@uj.edu.pl