Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Blackboard na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Praca w kursach (przedmioty, zajęcia)

Platforma udostępnia kursy (przedmioty), których treści są tworzone przez Wykładowców. Kursy (przedmioty) są przeznaczone dla Studentów.
Wszystkie kursy, na które jesteśmy zarejestrowani znajdują się w widoku Kursy. Można je przeglądać między innymi za pomocą dostępnych filtrów. Można też wyszukać po nazwie kursu.

Kursy bazują na przygotowanych szablonach, które są uzupełniane treścią przez Wykładowców. Kursy mają zawsze taki sam układ menu, różnią się jedynie treścią i materiałami (pliki, filmy, itd.):

Znaczenia poszczególnych elementów okna są następujące:

  1. Informacje szczegółowe i działania (1). Informacje związane z kursem na platformie, na przykład: opis kursu, zarejestrowani studenci, ogłoszenia w kursie, dostępne narzędzia oraz łącze do pokoju kursu, w którym odbywają się sesje online.
  2. Główne okno kursu (2). W tej części okna znajduje się zawartość kursu (tj. treści, dyskusje, egzaminy), które mogą być podzielone na moduły, lekcje, foldery.
  3. Menu kursu (3). Dostęp do treści kursu (zawartość, kalendarz, dyskusje, dziennik ocen, wiadomości).

 

Takie forum może być dostępne na początku treści kursu (np. forum ogólne) – zależy od decyzji wykładowcy, czy doda forum z aktualnościami. Inne pytania dyskusyjne (np. tematyczne, podlegające ocenie) mogą znajdować się w innym miejscu struktury kursu.

 

W kursach Wykładowcy udostępniają materiały w postaci dokumentów, załączników (np. Word, PowerPoint, pliki PDF, linki do filmów YouTube) oraz zadania do wykonania, testy i egzaminy. Treści mogą być widoczne przez cały czas, ale mogą być też udostępnione dopiero przed terminem np. egzaminu (Wykładowca ma możliwość wykorzystania tzw. warunkowej dostępności treści).

Poprzez platformę można skontaktować się z innymi osobami lub Wykładowcą.