Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tutoring dla studentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tutoring opiera się na indywidualnej współpracy studenta z tutorem – pracownikiem naszego Wydziału. To świetna propozycja zarówno dla tych, którzy chcą wsparcia w realizacji planów naukowych i zawodowych, jak również dla osób, które wahają się nad wyborem swojej ścieżki.

Razem z tutorem opracujecie plan działań, uwzględniający Twoje potrzeby i zainteresowania. Dysponujecie 10 godzinami dydaktycznymi spotkań, które możecie zaplanować na przestrzeni całego roku akademickiego. Wybór formy, czasu i miejsca spotkań należy do Was.

Nie przewidujemy egzaminów. Forma zaliczenia zostanie wskazana przez tutora na podstawie planu, który wspólnie ustalicie. Przedmiot obejmuje 10 kontaktowych godzin dydaktycznych (konsultacji) i 50 godzin dydaktycznych pracy własnej, co składa się na 2 ECTS.

Sylabusy zajęć są już dostępne na sylabus.uj.edu.pl:

Każdy student prawa, niezależnie od roku i formy studiów, może wziąć udział w rekrutacji. Wystarczy wypełnić załączony formularz online w terminie do 5 października. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym musisz poczekać na rezultaty naboru. Nie martw się rejestracją w USOSweb – osoby zakwalifikowane zostaną ręcznie dopisane do przedmiotu.

Nie musisz decydować o tym, którego wybierasz tutora – postaramy się dopasować odpowiednią osobę na podstawie Twojego formularza. Jeśli jednak zależy Ci na współpracy z konkretnym pracownikiem, możesz zaznaczyć taką opcję. Poniżej znajduje się lista naszych tutorów w tym roku akademickim.

Masz więcej pytań? Sprawdź sekcję "pytania i odpowiedzi" na końcu tej strony.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tutorzy w roku 2022/2023

dr Wojciech Bańczyk

dr Wojciech Bańczyk

Zajmuję się prawem cywilnym (zwłaszcza prawem spadkowym i prawem umów), prawem porównawczym i prawem zrównoważonego rozwoju. Najbardziej interesują mnie zagadnienia ze styku różnych gałęzi prawa. Lubię podróże i majsterkowanie. Fascynują mnie przede wszystkim zabytki architektury średniowiecznej oraz postindustrialnej. Chętnym studentom chciałbym zaproponować pomoc w przygotowaniu wystąpienia na konferencję naukową lub artykułu naukowego w obszarze prawa prywatnego. Będę również opiekował się uczestnikami Blended Intensive Program – międzynarodowego przedsięwzięcia, które w roku 2021/2022 odbywało się w Granadzie, a które polega na wspólnym przygotowaniu projektu naukowego przez studentów z różnych krajów.
więcej O dr Wojciech Bańczyk
dr Ewa Habzda-Siwek

dr Ewa Habzda-Siwek

W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuję się zagadnieniami z pogranicza psychologii i prawa oraz kryminologią; jestem zwolenniczką i orędowniczką prowadzenia badań interdyscyplinarnych łączących różne perspektywy i paradygmaty badawcze. W wolnym czasie zwykle czytam, słucham muzyki i w miarę możliwości bliżej lub dalej wędruję. W ramach tutoringu chciałabym zaproponować opracowanie projektu naukowego (mam w zanadrzu kilka pomysłów do realizacji), ale jestem otwarta na propozycje ze strony studentów zainteresowanych współpracą.
więcej O dr Ewa Habzda-Siwek
dr Jacek Malczewski

dr Jacek Malczewski

dr hab. Mikołaj Małecki

dr hab. Mikołaj Małecki

Zajmuję się naukowo prawem karnym materialnym. Dodatkowe wykształcenie filozoficzne ułatwia mi interdyscyplinarne spojrzenie na problemy prawne. Poza pracą na uczelni tworzę portal i społeczność Dogmaty Karnisty. W wolnym czasie kolekcjonuję stare, polskie wydania książek Agaty Christie i chodzę na siłownię. W ramach tutoringu służę wsparciem w szeroko rozumianym rozwoju naukowym: przygotowaniu publikacji w dobrym czasopiśmie prawniczym, opracowaniu wystąpienia na konferencji, przemyśleniu projektu badawczego. Osoby chętne zaangażuję również we własne przedsięwzięcia naukowe i popularyzatorskie.
więcej O dr hab. Mikołaj Małecki
dr hab. Tomasz Sroka

dr hab. Tomasz Sroka

Prowadzę badania naukowe z zakresu trzech dziedzin prawa: prawa karnego, prawa medycznego i prawa konstytucyjnego. Głównym celem moich badań jest interdyscyplinarna analiza różnych zagadnień prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy ochrony praw i wolności jednostki. Poza uczelnią najchętniej relaksuję się słuchając muzyki lub podróżując. Można mnie spotkać szczególnie wśród górskich szczytów lub nadmorskich klifów. Chętnym studentom mogę zaproponować przede wszystkim wsparcie w działaniach w kierunku udziału w międzynarodowych wydarzeniach naukowych, szczególnie z zakresu prawa medycznego, lub w przygotowaniu tekstu naukowego.
więcej O dr hab. Tomasz Sroka
dr hab. Piotr Szwedo, prof. UJ

dr hab. Piotr Szwedo, prof. UJ

Zajmuję się prawem międzynarodowym publicznym, zwłaszcza prawem handlu i inwestycji, prawem wodnym i zagadnieniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. Często analizuję problemy prawne z perspektywy różnych systemów prawa i dyscyplin nauki. Można mnie zaobserwować wśród skał, w dżungli, pośrodku fiordu, w Bibliotece Jagiellońskiej i na rowerze (niekoniecznie naraz). Lubię Tool, halàszlé i merytoryczne sprzeczki. Chętnym studentom chciałbym zaproponować udział w Blended Intensive Program – międzynarodowym projekcie, w którym studenci z kilku krajów pracują nad swoimi pomysłami naukowymi i prezentują je na wspólnym forum (w edycji 2021/2022 była to konferencja w Granadzie).
więcej O dr hab. Piotr Szwedo, prof. UJ
dr Joanna Wiszniewska

dr Joanna Wiszniewska

W pracy naukowej zajmuję się przede wszystkim prawem własności przemysłowej oraz prawem gospodarczym (zwłaszcza prawem farmaceutycznym). Nie lubię szufladkowania, dlatego najbardziej interesuje mnie analiza problemów prawnych z różnych perspektyw – zwłaszcza praktyki. W wolnym czasie majsterkuję i chodzę na spacery z Rudeuszem Wspaniałym. Można mnie spotkać w bibliotekach i księgarniach – wszędzie tam, gdzie są książki. W ramach tutoringu proponuję wsparcie w przygotowaniach do udziału w konferencji naukowej lub w przygotowaniu tekstu naukowego. Jestem też otwarta na propozycje studentów.
więcej O dr Joanna Wiszniewska

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Więcej informacji

Czy tutoring jest powiązany z konkretną tematyką? Czy muszę mieć zdany jakiś przedmiot?

Sam przedmiot nie jest powiązany z konkretną tematyką. Tematy zajęć ustalisz wspólnie ze swoim tutorem. Jeśli zależy Ci na zgłębianiu okreslonych zagadnień, zapoznaj się z profilami tutorów dostępnymi powyżej – możliwe, że znajdziesz tam odpowiednią osobę. Jeżeli nie ma takiej osoby, nie przejmuj się; tutorzy są w stanie zaoferować wartościową pomoc także w zakresie, który nie wiąże się bezpośrednio z ich zainteresowaniami badawczymi. 

Nie ma warunku wstępnego w postaci zaliczenia jakiegoś innego przedmiotu. Jedynym warunkiem udziału w rekrutacji jest przesłanie formularza w odpowiednim terminie (zobacz informacje w górnej części strony).

W jakim języku będzie prowadzony przedmiot?

Domyślnie – w języku polskim, ale możesz ustalić z tutorem dowolny inny język, którym swobodnie się posługujecie.

Jestem na pierwszym roku prawa / jestem studentem prawa niestacjonarnego. Czy mogę wziąć udział?

Tak, formularz naboru jest dostępny dla wszystkich studentów prawa na WPiA UJ.

Czy przedmiot jest semestralny, czy całoroczny?

Przedmiot jest całoroczny, ale elastyczność terminów spotkań powoduje, że możecie zaplanować konsultacje z tutorem wtedy, kiedy jest to najbardziej korzystne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skoncentrować je w jednym semestrze.

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza?

Formularz opiera się na odpowiedziach na proste pytania i nie wymusza długich form pisemnych. Jeśli znasz swoje zainteresowania, jego wypełnienie powinno zająć Ci najwyżej kilka minut. Uwaga – aby wypełnić formularz, musisz zalogować się przy użyciu swojego konta uniwersyteckiego.

Czy muszę kliknąć coś w USOSweb?

Nie, jeśli znajdziesz się w gronie osób przyjętych do programu, dostaniesz o tym informację przez e-mail i pracownicy Wydziału przypiszą Cię ręcznie do przedmiotu w USOS.