Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

#LogicznyWybór

Najlepszy wydział prawa i administracji w Polsce!*

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Poznaj Wydział Prawa i Administracji UJ i przekonaj się, że to #LogicznyWybór!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dołącz do nas na:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukcesy studentów i pracowników

WPiA UJ łączy najwyższą jakość teoretycznego przygotowania z możliwością rozwijania kompetencji praktycznych, czego dowodem są liczne sukcesy odnoszone przez studentów i absolwentów. Wyjątkowe kompetencje naszej kadry potwierdza nie tylko liczba sukcesów osiąganych przez drużyny studentów, lecz również mnogość sukcesów pracowników.

Konkursowe sukcesy studentów

Konkursy to szansa na zdobycie unikalnych kompetencji i wartościowych znajomości. Weterani konkursowych zmagań mogą pochwalić się cennym doświadczeniem, które stanowi istotny atut na rynku pracy.

Jeden z prężnie rozwijających się obszarów to alternatywne metody rozwiązywania sporów, których znajomość studenci WPiA wykazali już wielokrotnie, między innymi wygrywając INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago, zdobywając 3. miejsce w ICC Commercial Mediation Competition w Paryżu, przywożąc szereg nagród z międzynarodowych konkursów mediacyjnych Mediate, odnosząc sukcesy w konkursie Lex Infinitum w Goa, otrzymując 11. miejsce w International Negotiation Competition w Tokio oraz zostając jedną z 16 najlepszych drużyn w 26. edycji Willem C. Vis International Arbitration Moot Court... to dopiero początek długiej listy!

Nasi studenci pokazują, że umieją zadbać o interesy klienta również w sądzie, zdobywając znakomite wyniki w symulacjach sądowych (moot court). Dowodzi tego nie tylko wygrana w polskich rundach Phillip C. Jessup International Law Moot Court i najwyższe miejsce polskiej drużyny w historii rankingu Alona E. Evans Awards, ale także wiele innych sukcesów. Doświadczenie uczy, że drużyny WPiA świetnie radzą sobie w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach z zakresu różnorodnych zagadnień, od prawa cywilnego, przez postępowanie karne, prawo wyznaniowe, prawo konstytucyjne, prawo europejskie, po międzynarodowe prawo humanitarne i uchodźcze.

Konkursowe zmagania obejmują nie tylko symulacje, ale też testy, prace pisemne, glosy, debaty i wiele innych form sprawdzania wiedzy, które pozwalają na wszechstronny rozwój i dopasowanie aktywności do predyspozycji. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego – zarówno dla tych, którzy planują praktykować zawód prawniczy, jak i dla tych, którzy chcą kontynuować ścieżkę akademicką, czego dowodem są chociażby sukcesy w konkursie Diamentowy Grant.

Wyróżnienia naszych pracowników

Wyniki studentów sprawiają, że nie trzeba nikogo zapewniać o wysokim poziomie dydaktyki zapewnianym przez kadrę WPiA UJ. Tym bardziej cieszy, że naszym pracownikom udaje się łączyć zaangażowanie w nauczanie z pełną sukcesów aktywnością naukową. W latach 2017-2020 pracownicy WPiA UJ zdobyli ponad 60 prestiżowych grantów, pozwalających na prowadzenie badań najwyższej jakości. W gronie pracowników znajduje się wielu laureatów konkursów na najlepsze prace magisterskie, doktorskie i habilitacyjne. Co roku Wydział może pochwalić się gronem laureatów Nagrody Rektora

Prawnicy związani z WPiA UJ są cenieni na arenie krajowej i międzynarodowej, czego potwierdzeniem są pełnione przez nich funkcje. Należą do nich między innymi prof. dr hab. Piotr Hofmański – sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze; prof. dr hab. Krzysztof Wojtyczek – sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka; prof. dr hab. Roman Kwiecień – członek Stałego Trybunału Arbitrażowego w Hadze, arbiter Trybunału Koncyliacji i Arbitrażu OBWE; dr hab. Michał Kowalski – koncyliator Trybunału Koncyliacji i Arbitrażu OBWE, sędzia ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka; dr hab. Marcin Czepelak – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Królestwie Niderlandów, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).