Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

#LogicznyWybór

Najlepszy wydział prawa i administracji w Polsce!*

Web Content Display Web Content Display

Poznaj Wydział Prawa i Administracji UJ i przekonaj się, że to #LogicznyWybór!

Web Content Display Web Content Display

Join us on:

Web Content Display Web Content Display

Ścieżki kariery absolwenta WPiA UJ

​Dyplom ukończenia oferowanych przez nas kierunków wiąże się z szeregiem możliwości, zdecydowanie wykraczających poza stereotypy.

Nasze studia świetnie przygotowują do klasycznych zawodów, czego dowodem są wybitne wyniki naszych absolwentów na egzaminach na aplikacje zawodowe. Przyszli prawnicy mogą planować m.in. karierę adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora lub notariusza... ale przed studentami stoi szereg innych możliwości, takich jak zawód rzecznika patentowego, mediatora czy arbitra. Wielu naszych absolwentów i pracowników realizuje się nie tylko w kraju, ale i za granicą, pracując w międzynarodowych instytucjach. 

Co więcej, wiedza zdobyta na studiach to duży atut w środowisku biznesowym. Niewiele osób planujących rozwój własnej firmy może pochwalić się tak dogłębną znajomością regulacji i praktyki stosowania prawa, która pozwala rozsądnie planować i rozwijać działalność gospodarczą. Wśród absolwentów WPiA UJ jest wielu przedsiębiorców, prowadzących zarówno biznes bezpośrednio związany z prawem, jak też wykorzystujących nabyte umiejętności w innych kontekstach.

Możliwości, jakie daje ukończenie studiów na WPiA UJ, pomagają realizować plany w wielu dziedzinach życia – pozwalają na lepszy start wszędzie tam, gdzie istotne jest dobre planowanie, argumentacja, sprawne poruszanie się po aktach prawnych, pomysłowość i umiejętności miękkie, na przykład w działalności społecznej i dyplomacji.

Jeśli spodoba się Wam uniwersyteckie życie, otworem stoją liczne możliwości związane z karierą badawczo-dydaktyczną. Wielu spośród wybitnych polskich badaczy to właśnie absolwenci naszego Wydziału. Wbrew pozorom, prawo i administracja nie zamykają okna na świat – możemy pochwalić się wieloma profesorami zagranicznych uczelni, którzy kiedyś zawitali w nasze mury jako studenci.