Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

#LogicznyWybór

Najlepszy wydział prawa i administracji w Polsce!*

Web Content Display Web Content Display

Poznaj Wydział Prawa i Administracji UJ i przekonaj się, że to #LogicznyWybór!

Web Content Display Web Content Display

Join us on:

Web Content Display Web Content Display

Wyniki egzaminów na aplikacje

Wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze nie pozostawiają żadnych wątpliwości - studia, które najlepiej przygotowują do dalszej kariery prawniczej są prowadzone na naszym Wydziale.

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, które potwierdzają wysoki poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Wedle opublikowanych danych w 2019 roku popisali się oni imponującą skutecznością, osiągając aż 83,4% pozytywnych wyników egzaminów. Sukces ten został osiągnięty po raz dwunasty z rzędu.

Absolwenci WPiA UJ uzyskali przy tym najwyższą średnią liczbę punktów z egzaminów wstępnych. Warto dodać, że zdecydowana przewaga odnotowana została także w klasyfikacji dotyczącej zdawalności wśród  absolwentów studiów niestacjonarnych. Aż 55,6% absolwentów kierunku prawo (forma niestacjonarna) na Uniwersytecie Jagiellońskim zdało egzamin wstępny na wybraną aplikację prawniczą. Uzyskane wyniki naszych absolwentów potwierdzają skuteczność przyjętej koncepcji kształcenia przyszłych prawników na UJ.

Podkreślić należy też, że WPIA UJ jest liderem także w przypadku aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej, gdzie liczba 38 osób stanowi 20,4% ogółu przyjętych.

Wyniki w poprzednich latach:

  • 2018 r. 
    • zdawalność na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą: 85,5% (1. miejsce w kraju)
  • 2017 r.
    • zdawalność na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą: 85,97% (1. miejsce w kraju)
    • aż 24,5% przyjętych na aplikację sędziowską i prokuratorską stanowili absolwenci WPiA UJ