Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rekrutacja do drużyny na Willem C. Vis Moot

Czy interesuje Cię prawo prywatne? Czy masz ochotę spróbować swoich sił w zmaganiach z najlepszymi uniwersytetami świata? Czy chcesz sprawdzić, jak wygląda w praktyce praca jaką na co dzień wykonują najwybitniejsi prawnicy?


Jeśli tak – konkurs Vis Moot jest dla Ciebie! Dołącz do Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednej z topowych Drużyn świata!

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Konkursie z międzynarodowego arbitrażu i prawa handlowego Willem C. Vis Moot.

 

Konkurs jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym dla studentów prawa. Co roku do Wiednia i Hongkongu zjeżdża (przez ostatnie trzy lata wirtualnie) ok. 4.000 studentów z ok. 400 uniwersytetów z całego świata oraz liczni przedstawiciele świata arbitrażu (więcej informacji pod adresem: https://vismoot.pace.edu/site/about-the-moot). 

 

Drużyna UJ występuje w Konkursie od dziesięciu lat z licznymi sukcesami. Byli jej Członkowie odwiedzili podczas przygotowań do Konkursu Nowy Jork, Paryż, Londyn, Belgrad, Berlin, Hagę, Hanower, Madryt, Brukselę i szereg innych miast, a obecnie robią zawrotne kariery jako wybitni praktycy i akademicy. W tym roku Drużyna wzięła po raz trzeci udział w edycji Konkursu odbywającej się w Hongkongu.

 

Jak dołączyć do naszej Drużyny?

 

U kandydatów szukamy przede wszystkim otwartości, dostępności w przyszłym roku akademickim i dobrej znajomości języka angielskiego. Arbitrażu i międzynarodowego prawa handlowego możesz nauczyć się podczas przygotowań. Nawet zatem jeśli ktoś nie miał nigdy do czynienia z tymi zagadnieniami, nie traci szans w rekrutacji.

 

1. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – śledź nasz profil na FB (https://www.facebook.com/jagiellonianvismoot/) oraz LI (https://www.linkedin.com/company/77225394/admin/).

 

2. Prześlij swoje CV w języku angielskim w formacie PDF na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl do 12 maja 2022 r. do godziny 23:59. Bardzo prosimy o zatytułowanie pliku wg schematu „NAZWISKO_Imię_CV”. Prosimy też w zgłoszeniu wskazanie ewentualnych konfliktów w kalendarzu co do terminu etapu ustnego (zob. pkt 4. niżej).

 

3. Do osób, które prześlą nam CV dnia 13 maja 2022 r. o godzinie 9:00 prześlemy zadanie na etap pisemny w języku angielskim. Etap pisemny będzie polegał na rozwiązaniu dwóch krótkich poleceń związanych z tegorocznym kazusem konkursowym (https://www.vismoot.org/wp-content/uploads/2021/11/29th-Vis-Moot_Problem_inkl-PO2.pdf):

i) przedstawieniu mocnych i słabych stron argumentacji powoda oraz
ii) napisaniu krótkiego fragmentu argumentacji pozwanego (jedna strona).
 

Wszystkie szczegóły podamy w odpowiedzi na zgłoszenie do rekrutacji. Zadanie można rozwiązywać w formie zdalnej, elektronicznej (z domu), będzie można korzystać z dowolnych materiałów. Rozwiązania należy przesłać na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl do 16 maja 2022 r. do godziny 12:00.

Podkreślamy, że czas potrzebny na wykonanie zadania to kilka godzin, a szerokie okienko na przesłanie prac podyktowane jest tylko wygodą studentów.

 

4. Następnie odbędzie się etap ustny, który planujemy w ostatnim tygodniu maja z uwzględnieniem dostępności rekrutujących się studentów. Decyzja co do sposobu odbycia etapu ustnego (forma zdalna / osobista) podjęta zostanie po analizie liczby zgłoszeń oraz sytuacji epidemicznej.

 

5. Wyniki rekrutacji podamy niezwłocznie po zakończeniu etapu ustnego. Zastrzegamy sobie prawo do drobnej modyfikacji terminów i opisanych wyżej zasad (w szczególności możemy przeprowadzić dodatkowe rozmowy z kandydatami po etapie ustnym). Za udział w Konkursie uzyskacie 7 punktów ECTS.

 

6. Wszelkie pytania oraz prośby o materiały pomocne w rekrutacji (chętnie się podzielimy) proszę kierować na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl