Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Transatlantic Seminar on Consumer Law, Technology, and Inequality

Plakat seminarium wraz z agendąSerdecznie zapraszamy na Transatlantic Seminar on Consumer Law, Technology, and Inequality (online), w trakcie którego naukowcy, przedstawiciele regulatorów, oraz aktywiści z Europy i Stanów Zjednoczonych, zastanawiać będą się nad związkami cyfryzacji i nierówności społecznoekonomicznych w stosunkach konsumenckich. Seminarium Uniwersytet Jagielloński współorganizuje z Yale Law School Center for Private Law, Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht, Freie Universität Berlin, oraz Europejskim Instytutem Uniwersyteckim we Florencji.

Pierwsza sesja, dotycząca prywatności konsumenckiej, odbędzie się w środę, 1 września 2021 r., o godzinie 16:00-17:20, i wystąpią w niej Hayley Tsukayama (Electronic Frontier Foundation), Ari Ezra Waldman (Northeastern University School of Law), Christiane Wendehorst (Universität Wien; President of the European Law Institute), oraz Wojciech Wiewiórowski (Europejski Inspektor Ochrony Danych Osobowych). Sesja ostatnia odbędzie się 20 kwietnia 2022, i wystąpi w niej, między innymi, Margrethe Vestager, Wiceprewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za Europę na miarę ery cyfrowej.

Seminarium jest darmowe i otwarte dla wszystkich, natomiast konieczna jest uprzednia rejestracja  formularz rejestracji na seminarium.

Więcej informacji dostępne jest na stronie seminarium. Agendę spotkania można pobrać poniżej. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Pliki do pobrania
pdf
Agenda seminarium