Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Powstaną nowe studia we współpracy z WIPO i Urzędem Patentowym

„Intellectual Property and New Technologies” – tak nazywają się nowe studia, które już w październiku 2018 roku ruszą na naszym Wydziale. Studia są wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urzędu Patentowego RP oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) – instytucji wyspecjalizowanej ONZ.

„Intellectual Property and New Technologies” – tak nazywają się nowe studia II stopnia, które już w październiku 2018 roku ruszą na naszym Wydziale. Studia są wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urzędu Patentowego RP oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) – instytucji wyspecjalizowanej ONZ. Dzisiejsze wydarzenie formalizuje nawiązanie współpracy z WIPO oraz UPRP i jest wydarzeniem szczególnej wagi. Podobne projekty są prowadzone tylko w kilku instytucjach naukowych na świecie.

Wśród obecnych na uroczystym podpisaniu porozumienia byli: prof. dr hab. med. Wojciech Nowak - JM Rektor UJ, Sherif Saadallah - Dyrektor WIPO Academy, dr Alicja Adamczak - Prezes @urząd pat, prof. dr hab. Jerzy Pisuliński -Dziekan WPiA oraz zaproszeni goście.

Wybór Polski i naszego Uniwersytetu przez kierownictwo WIPO do tej prestiżowej współpracy jest wyróżnieniem i wyrazem uznania dla wysokich standardów nauczania oraz polityki edukacji w obszarze prawa własności intelektualnej i innowacyjności w naszym kraju, realizacji celów Białej Księgi oraz dotychczasowych działań popularyzatorskich podejmowanych od wielu lat w tym obszarze przez Urząd Patentowy RP.

„Intellectual Property and New Technologies” to wyjątkowy projekt w skali kraju, warto podkreślić, iż w Polsce żadna z uczelni nie oferuje studiów magisterskich po angielsku o podobnym profilu związanym z prawem własności intelektualnej i nowymi technologiami.

Niebawem przekażemy więcej informacji o studiach.

Zobacz galerię zdjęć