Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukces studentów WPiA UJ w eliminacjach do Jessup Moot Court

Miło nam poinformować, że zespół naszych studentów zakwalifikował się do międzynarodowego etapu prestiżowego konkursu Jessup Moot Court. 

Zespół w składzie: Bartosz Gauza, Agata Kozłowska, Bartosz Kurzyniewski, Józef Pordes oraz Aleksandra Wierzba w dniach 10-12 lutego b.r. wziął udział w rundach krajowych konkursu „Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition". Jest to najstarszy i największy konkurs typu „moot court", symulujący rozprawę przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. W tegorocznej, 57. edycji bierze udział ponad 600 drużyn z ponad 90 państw, w tym sześć z Polski. Kazus konkursowy dotyczy problematyki naruszenia prawa do prywatności przez programy globalnej inwigilacji, walki z terroryzmem i cyberataków. 

 

Drużyna UJ wygrała wszystkie rundy eliminacyjne z zespołami KUL, UŚ, UŁ oraz UW, wchodząc – po raz czwarty z rzędu – do finału. Ponadto uzyskała wyróżnienie za najlepsze pismo procesowe, zaś troje członków zespołu zajęło odpowiednio 3, 5 i 6 miejsce w rankingu najlepszych mówców. Etap międzynarodowy odbędzie się w 27.03.-02.04. w Waszyngtonie. 

Opiekunem naukowym zespołu jest Przemysław Roguski, lektor DAAD i pracownik Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego WPiA UJ. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data opublikowania: 27.02.2016
Osoba publikująca: Marek Stus