Dr Piotr Szwedo uhonorowany Palmami Akademickimi

Dr Piotr Szwedo, pełnomocnik Dziekana WPiA UJ ds. programów francuskich, został uhonorowany prestiżowym francuskim odznaczeniem „Palmy Akademickie".  "Palmy Akademickie", "Legia Honorowa" i "Narodowy Order Zasługi" to trzy najwyższe odznaczenia francuskie. „Palmy Akademickie" są przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej, Nauki i Technologii osobom, które odznaczyły się na polu uniwersyteckim. Na wniosek ministra spraw zagranicznych odznaczenie to może zostać przyznane obcokrajowcom i Francuzom żyjącym zagranicą, którzy przyczynili się w istotny sposób do intelektualnej, naukowej i artystycznej ekspansji Francji w świecie.

Dr Piotr Szwedo odpowiada za programy francuskie na Wydziale Prawa i Administracji. Obra programy: Szkoła Prawa Francuskiego i Master en Droit Privé cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów i absolwentów UJ.  Dr Piotr Szwedo kontynuuje również tradycję, rozpoczętą jeszcze przez prof. Krzysztofa Wojtyczka,  organizowania Polsko-Francuskich Dni Prawniczych. Spotkania te przyczyniają się do kreowania się środowiska polskich prawników frankofońskich oraz do nawiązania cennych polsko-francuskich kontaktów naukowych. Każde Dni Prawnicze zwieńczone są wydaniem publikacji pokonferencyjnej.

Data opublikowania: 20.10.2015
Osoba publikująca: Marek Stus