Studenci UJ wygrali Olimpiadę Historyczno-Prawną

Studenci pierwszego roku prawa Wydziału Prawa i Administracji UJ - Sara Jabłońska i Bartosz Nadolski - zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim finale Olimpiady Historyczno-Prawnej im. Profesora Michała Sczanieckiego. Finał odbył się 22 maja 2015 r. w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Każdy z wydziałów prawa uprawniony był do wystawienia dwuosobowej reprezentacji studenckiej Wydziału wraz z opiekunem – pracownikiem naukowym. W Finale brały udział reprezentacje z dziewięciu uniwersytetów.W skład jury finału wchodzili: w komisji prawa rzymskiego dr hab. Ewa Gajda, prof. USz, dr hab. Jakub Urbanik (UW), dr Renata Kamińska (UKSW), w komisji powszechnej historii państwa i prawa dr hab. Andrzej Gaca, prof. UMK, dr Jan Halberda (UJ), dr Karol Dąbrowski (UMCS), w komisji historii ustroju i prawa w Polsce dr Wojciech Szafrański (UAM), dr Marek Podkowski (UWr), mgr Filip Cyuńczyk (UwB), mgr Paweł Błażejczyk (UWM). Kolejny ogólnopolski finał - w maju 2016 r. - odbędzie się zatem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 25.05.2015
Osoba publikująca: Jerzy Kura