Wiodąca pozycja absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ w egzaminach na aplikacje w roku 2014

Od siedmiu już lat absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ osiągają najwyższy poziom zdawalności na aplikacje korporacyjne (adwokacką, radcowską, notarialną, komorniczą).

W 2014 roku spośród wszystkich absolwentów UJ przystępujących do egzaminów, 72,82% uzyskało wynik pozytywny.

Wśród przystępujących do konkursów w 2014 roku tych, którzy uzyskali dyplom w 2014 roku było na UJ 52,9%. Odsetek zdawalności wśród tej grupy osób był jeszcze wyższy i stanowi 83,85%.

Najwyższy odsetek zdawalności obejmuje zarówno absolwentów studiów stacjonarnych - 78,16% jak i studiów niestacjonarnych - 63,71%.

Najwyższy odsetek zdawalności 19,2% osiągnęli absolwenci naszego Wydziału także na aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

Data opublikowania: 16.02.2015
Osoba publikująca: Jerzy Kura