1. miejsce WPiA UJ w rankingu wydziałów prawa Dziennika Gazety Prawnej

Miło nam poinformować o kolejnym rankingowym sukcesie społeczności naszego Wydziału – tym razem Dziennik Gazeta Prawna docenił poziom kształcenia i osiągnięcia naszych absolwentów, plasując WPiA UJ na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu wydziałów prawa.

W ocenie wydziałów prawa polskich uczelni wyższych Dziennik Gazeta Prawna brał pod uwagę łącznie aż 46 elementów podzielonych na cztery kluczowe segmenty, takie jak: kadra naukowa, jakość i warunki kształcenia, wymagania wobec studentów i poziom absolwentów, a także zdawalność na aplikacje prawnicze. (...) Wśród instytucji publicznych ponownie najwyżej oceniono Uniwersytet Jagielloński. Wydział prawa najstarszej polskiej uczelni zdobył 102,3 pkt i o 3,25 pkt wyprzedził Uniwersytet Warszawski. W przypadku jednostki z Krakowa wyżej został oceniony poziom kształcenia, a tym samym wyniki osiągane przez absolwentów.

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, pełny tekst notki prasowej i wyniki szczegółowe są dostępne w serwisie gazetaprawna.pl.)