Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pax Moot Court

W tym roku studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięli po raz pierwszy udział w międzynarodowym konkursie PAX Moot Court. Wydział Prawa i Administracji UJ reprezentowali Yiyu Chen, Agnieszka Zając, Mikołaj Borusowski i Grzegorz Wasielewski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny etap polegał na przygotowaniu dwóch pism procesowych, dla powoda i pozwanego, na podstawie kazusu przygotowanego przez organizatorów. W tym etapie drużyna UJ uplasowała się na 8 miejscu na 24 drużyny. Etap ustny odbył się w Paryżu w dniach 4-6 maja na dwóch Uniwersytetach – Paris Dauphine i Science Po, i składał się z udziału w czterech symulacjach rozpraw. Finał miał miejsce w pięknych salach rozpraw International Commercial Courts in Paris.

Udział w konkursie pozwolił nam rozwinąć umiejętność pracy w grupie, rozszerzyć znajomość angielskiego słownictwa prawniczego, zdobyć doświadczenie związane z wystąpieniami publicznymi, a także nawiązać bardzo cenne kontakty – podkreśla Yiyu Chen.

W przygotowaniach do konkursu studentów wspierali pracownicy Centrum Prawa Prywatnego Międzynarodowego - dr Anna Wysocka-Bar i dr Bartosz Stelmach.

Gratulujemy naszej drużynie udziału w konkursie i życzmy dalszych sukcesów!

Zainteresowanych udziałem w Pax Moot Court 2023 zapraszamy do kontaktu pod adresem: anna.wysocka@uj.edu.pl

Zdjęcia: Nicolas Fagot Studio 9

 

Zobacz galerię zdjęć