Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukcesy w Willem C. Vis Moot

Z przyjemnością informujemy o sukcesach Drużyny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Konkursie z międzynarodowego arbitrażu i prawa handlowego Willem C. Vis Moot. 

 

W tegorocznej edycji konkursu (rozgrywanej wirtualnie w Wiedniu i Hongkongu) Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała dwa wyróżnienia za pisma procesowe oraz indywidualne wyróżnienie dla członka drużyny, Augusta Adamowicza, w konkursie na najlepszego mówcę. Drużyna awansowała także do rund finałowych wiedeńskiej edycji konkursu. 

 

Konkurs polega na przygotowaniu pism procesowych oraz udziału w symulacji rozprawy arbitrażowej. Studenci przygotowują argumentację w imieniu stron dotyczącą proceduralnych i materialnoprawnych zagadnień sprawy. Vis Moot jest jednym z największych międzynarodowych przedsięwzięć organizowanych dla studentów prawa. Co roku w Wiedniu i Hongkongu spotyka się (przez ostatnie trzy lata wirtualnie) ok. 4.000 studentów z ok. 400 uniwersytetów z całego świata oraz liczni przedstawiciele świata arbitrażu (więcej informacji na stronie konkursu). 

 

Członkami drużyny w tym roku byli: August Adamowicz, Edyta Bednarczyk, Zuzanna Filipek, Tomasz Przybylski, Justyna Sikora, Ziemowit Syta, Rafał Włoczka, Agnieszka Zając. Opiekę nad drużyną sprawował dr Maciej Durbas oraz Julia Balas, Tadeusz Zbiegień i Angelika Ziarko. 


Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego bierze udział w konkursie od ponad dekady z licznymi osiągnięciami. Obecnie trwa rekrutacja do drużyny w przyszłorocznej edycji konkursu Vis Moot – więcej informacji na stronach Drużyny na portalu Facebook i Linkedin.