Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy prawnicze ogólnodostępne

Baza wyroków sądowych

Baza wyroków sądowych jakie zapadły w Polsce dostępna na stronie: https://wyrok.org.

więcej o

Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych (CBO)

CBO przechowuje orzeczenia sądów administracyjnych pozbawione cech identyfikacyjnych (anonimizowane) i udostępnia na stronie internetowej NSA. Baza została startowo zasilona wybranymi orzeczeniami (dostępnymi testowo od początku 2007 na stronie http://orzeczenia.nsa.gov.pl) i jest codziennie na bieżąco aktualizowana przyrostowo danymi gromadzonymi w systemie komputerowym NSA i WSA, które nie zostały wykluczone z udostępniania w Internecie, oraz dla których utworzono wersję zanonimizowaną orzeczenia.

więcej o

Internetowy System Aktów Prawnych (ISAP)

ISAP zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w wydawnictwach urzędowych: Dzienniku Ustaw oraz Monitorze Polskim, wydawanych przez Prezesa Rady Ministrów. Baza dostępna na stronie: http://isap.sejm.gov.pl.

więcej o

Portal Orzeczeń Sądów Powszechnych

W ramach Portalu Orzeczeń odbywa się bezwnioskowa publikacja treści orzeczeń wraz z uzasadnieniem wydawanych przez sądy powszechne. Orzeczenia dostępne są za darmo oraz bez potrzeby rejestracji użytkownika. Wszystkie opublikowane orzeczenia są uprzednio zanonimizowane, czyli w ich treści nie znajdziemy żadnych danych osobowych pozwalających na identyfikację osoby, której dotyczą. Portal dostępny na stronie: www.orzeczenia.ms.gov.pl.

więcej o