Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Godziny otwarcia

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Biblioteka otwarta w godzinach:

 • poniedziałki, środy, piątki: 9.00–15.00
 • wtorki i czwartki: 13.00–19.00
 • soboty w trakcie jesiennej sesji poprawkowej (4 i 11 września): 9.00–15.00 (w pozostałe soboty biblioteka zamknięta)

Limit miejsc w Czytelni: 16

Zasady korzystania z WBP w okresie zagrożenia epidemicznego

Czytelnia, Katalog

Poniedziałek–piątek    8.30–20.30
Sobota                         9.00–15.00

Wypożyczalnia

Poniedziałek–piątek    8.30–20.00
Sobota                         9.00–15.00

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sekcja Prawa Własności Intelektualnej

 Czytelnia SPWI otwarta w godzinach:
 • poniedziałek–piątek: 9.00–15.00
 • sobota: nieczynne​​​

​Limit miejsc w Czytelni: 2

Ogólne zasady korzystania z Czytelni SPWI (ul. Józefa 19) w okresie zagrożenia epidemicznego

 1. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się obowiązującym wymogom bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego, przestrzegania zarządzeń obowiązujących w UJ i wykonywania poleceń pracowników Wydziałowej Biblioteki Prawniczej - Sekcji Prawa Własności Intelektualnej.
 2. Po wejściu do Czytelni obowiązuje dezynfekcja rąk (niezależnie od dezynfekcji dokonanej po wejściu do budynku). W przypadku czasowego opuszczenia Czytelni należy po powrocie do niej dokonać ponownej dezynfekcji rąk.
 3. Czytelnicy wchodzący do Czytelni i poruszający się po niej muszą mieć założoną maskę lub przyłbicę, również po zajęciu miejsca.
 4. Tylko dwóch czytelników może przebywać naraz w Czytelni.
 5. W Czytelni czytelnicy zajmują miejsca wskazane przez pracownika Biblioteki z uwzględnieniem bezpiecznych odległości między osobami korzystającymi z Czytelni. 
 6. Godziny wizyty w Bibliotece należy rezerwować wcześniej, wysyłając informację na oba adresy jednocześnie (ważne!): beata.jewula@uj.edu.pl, michal.lipka@uj.edu.pl. Pracownicy Biblioteki będą potwierdzać dokładne terminy drogą elektroniczną.
 7. Wrócił wolny dostęp do półek. Książki, z których się skorzystało, należy odłożyć na specjalny stolik w czytelni.
 8. Warto wcześniej przysłać zamówienia na książki i czasopisma, z których chce się skorzystać (im wcześniej tym lepiej). Prosimy o staranne przygotowanie tej listy. Katalog: https://katalogi.uj.edu.pl.
 9. Książki po skorzystaniu przez czytelnika trafiają na kwarantannę na okres 3 dni (wyjątek: kiedy jedna i ta sama osoba będzie korzystała z nich dzień po dniu). W przypadku, gdy tę samą pozycję będą chciały przejrzeć dwie osoby dzień po dniu, pierwszeństwo będzie miał czytelnik, który wcześniej uzgodni termin i złoży zamówienie.
 10. NIE wolno korzystać z kserokopiarki i bibliotecznych komputerów. Czytelnik może robić zdjęcia swoim aparatem, albo zlecić pracownikom Biblioteki skan wybranych stron. Zamówienie najlepiej wysłać mailem (należy podać: tytuł książki, sygnaturę i zakres stron).
 11. Nie dopuszcza się wnoszenia do Czytelni i korzystania na miejscu z własnych książek i innych materiałów (można korzystać ze swoich laptopów, co jest więcej niż zalecane).