Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Godziny otwarcia

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Informujemy, że od 1 sierpnia 2020 Czytelnia i Wypożyczalnia WBP będą czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00. W soboty nieczynne.

W dniach 17-31 sierpnia 2020 Księgozbiór Katedr Historycznoprawnych nie będzie dostępny.

​Do odwołania zawiesza się wolny dostęp do półek, katalogów kartkowych i komputerów znajdujących się w Bibliotece oraz realizację zamówień w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

więcej

Czytelnia, Katalog

Poniedziałek–piątek    8.30–20.30
Sobota                         9.00–15.00

Wypożyczalnia

Poniedziałek–piątek    8.30–20.00
Sobota                         9.00–15.00

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sekcja Prawa Własności Intelektualnej

Informujemy, że od 1 lipca 2020 roku Sekcja Prawa Własności Intelektualnej uruchamia, po dłuższej przerwie, Czytelnię.

Czytelnia będzie czynna w godzinach: poniedziałek-piątek: 9.00–15.00

Ogólne zasady korzystania z Czytelni SPWI (ul. Józefa 19) w okresie zagrożenia epidemicznego
 

 1. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się obowiązującym wymogom bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego, przestrzegania zarządzeń obowiązujących w UJ i wykonywania poleceń pracowników Wydziałowej Biblioteki Prawniczej - Sekcji Prawa Własności Intelektualnej.
 2. Po wejściu do Czytelni obowiązuje dezynfekcja rąk (niezależnie od dezynfekcji dokonanej po wejściu do budynku). W przypadku czasowego opuszczenia Czytelni należy po powrocie do niej dokonać ponownej dezynfekcji rąk.
 3. Czytelnicy wchodzący do Czytelni zobowiązani są mieć założoną maskę lub przyłbicę, którą można zdjąć po zajęciu miejsca w Czytelni. Czytelnicy w przypadku kontaktu z pracownikami Czytelni obowiązani są mieć założoną maskę lub przyłbicę.
 4. Tylko dwóch czytelników może przebywać naraz w Czytelni
 5. W Czytelni czytelnicy zajmują miejsca wskazane przez pracownika Biblioteki z uwzględnieniem bezpiecznych odległości między osobami korzystającymi z Czytelni. 
 6. Godziny wizyty w Bibliotece należy rezerwować wcześniej, wysyłając informację na oba adresy jednocześnie (ważne!): beata.jewula@uj.edu.pl, michal.lipka@uj.edu.pl. Pracownicy Biblioteki będą potwierdzać dokładne terminy drogą elektroniczną.
 7. Nie ma wolnego dostępu do półek. Materiały biblioteczne znajdujące się w Czytelni udostępnia wyłącznie pracownik Biblioteki.
 8. Należy wcześniej przysłać zamówienia na książki i czasopisma, z których chce się skorzystać (im wcześniej tym lepiej). Prosimy o staranne przygotowanie się do stworzenia tej listy. Będą ograniczone możliwości poprawienia zamówienia w trakcie wizyty już w Bibliotece. Katalog: https://katalogi.uj.edu.pl
 9. Książki po skorzystaniu przez czytelnika trafiają na kwarantannę na okres 3 dni (wyjątek: kiedy jedna i ta sama osoba będzie korzystała z nich dzień po dniu). W przypadku, gdy tę samą pozycję będą chciały przejrzeć dwie osoby dzień po dniu, pierwszeństwo będzie miał czytelnik, który wcześniej uzgodni termin i złoży zamówienie.
 10. Nie wolno korzystać z kserokopiarki. Czytelnik może robić zdjęcia swoim aparatem, albo zlecić pracownikom Biblioteki skan wybranych stron. Zamówienie najlepiej wysłać mailem (należy podać: tytuł książki, sygnaturę i zakres stron)
 11. Nie dopuszcza się wnoszenia do Czytelni i korzystania na miejscu z własnych książek i innych materiałów (można korzystać ze swoich laptopów, co jest więcej niż zalecane)