Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Funkcjonowanie biblioteki w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2021

Informujemy, że w okresie świątecznym i noworocznym tj. od 24 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 roku Wydziałowa Biblioteka Prawnicza UJ będzie otwarta w następujących godzinach:
 
24–27.12.2020
Czytelnia, Wypożyczalnia — nieczynne

28–30.12.2020
Czytelnia, Wypożyczalnia — 9.00–15.00

31.12.2020–3.01.2021 oraz 6.01.2021
Czytelnia, Wypożyczalnia — nieczynne

 

Do odwołania zawiesza się dostęp do katalogów kartkowych i komputerów znajdujących się w Bibliotece oraz realizację zamówień w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

 

Ogólne zasady korzystania z Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2) w okresie zagrożenia epidemicznego

Czytelnia

  1. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się obowiązującym wymogom bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego, przestrzegania zarządzeń obowiązujących w UJ i wykonywania poleceń pracowników Wydziałowej Biblioteki Prawniczej.
  2. Po wejściu do Czytelni obowiązuje dezynfekcja rąk (niezależnie od dezynfekcji dokonanej po wejściu do budynku). W przypadku czasowego opuszczenia Czytelni należy po powrocie do niej dokonać ponownej dezynfekcji rąk. 
  3. Czytelnicy wchodzący do Czytelni i poruszający się po niej muszą mieć założoną maskę lub przyłbicę, również po zajęciu miejsca.
  4. W Czytelni czytelnicy zajmują miejsca wskazane przez pracownika Biblioteki z uwzględnieniem bezpiecznych odległości między osobami korzystającymi z Czytelni. 
  5. Materiały z magazynu należy zamawiać elektronicznie (https://katalogi.uj.edu.pl/). Będą czekały w rezerwacji przez trzy dni. Po tym czasie rezerwacja zostanie anulowana.
  6. W przypadku braku wolnych miejsc w Czytelni udostępnionych czytelnikom z zachowaniem standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego kolejne osoby nie będą wpuszczane do Czytelni do chwili, gdy nie zwolni się któreś z udostępnianych miejsc. 


Wypożyczalnia

  1. Po wejściu do Wypożyczalni obowiązuje dezynfekcja rąk.
  2. Czytelnicy wchodzący do Wypożyczalni zobowiązani są mieć założoną maskę lub przyłbicę.
  3. Książki ze zwrotów poddawane będą trzydniowej kwarantannie.
  4. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2, 31-007 Kraków). Jako datę zwrotu przyjmuje się dzień dostarczenia przesyłki do biblioteki, a nie datę nadania.