Wydziałowa Biblioteka Prawnicza

Dostęp do serwisu Lex Akademia

Dla pracowników i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego został uruchomiony dostęp do usługi LEX Akademia – kompleksowego serwisu informacji prawnej.

LEX Akademia to system zawierający profesjonalne narzędzia do zarządzania informacją prawną z dostępem do kompletu aktów i orzecznictwa szczegółowo opracowanego przez ekspertów, procedur z różnych dziedzin prawa, komentarzy i porad oraz baz aktów prawnych, orzeczeń, wzorów i piśmiennictwa. To także dostęp do największej na rynku biblioteki komentarzy, monografii, czasopism, glos i tez.

Serwis dostępny jest ze wszystkich komputerów sieci UJ bez konieczności podawania hasła (logowanie następuje automatycznie poprzez IP komputera) oraz z urządzeń mobilnych logujących się do sieci UJ_WIFI.

Aby skorzystać z serwisu LEX Akademia trzeba wykonać trzy kroki:

1. Wejść na stronę http://www.lex.pl.
  2. Następnie po kliknięciu w znajdujący się w prawym górnym rogu strony zielony prostokątny pasek z napisem „Logowanie do LEX” i rozwinięciu się listy z możliwościami logowania kliknąć w napis „Dostęp przez IP”​
    (ilustracja poniżej).

3. Po otwarciu się strony do logowania kliknąć w baner z napisem LEX​