Przejdź do głównej treści

Habilitacje i doktoraty

Drużyna UJ na Nuremberg Moot Court

Kolejny sukces drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż drużyna UJ znalazła się w grupie 7 najlepszych uniwersytetów na świecie na Nuremberg Moot Court! W tegorocznej rywalizacji wzięło udział aż 65 drużyn z 40 różnych krajów! Nasi studenci po raz kolejny uzyskali bardzo wysokie noty w szczególności za analizę prawną, jakość argumentów oraz strukturę obu przygotowanych pism procesowych. Gratulacje dla całej drużyny w składzie: Krystyna Mokrzycka, Ewa Pabian, Agnieszka Zając, Patrycja Kowalcze i Kacper Koman oraz dla trenera doktora Pawła Czarneckiego  z Katedry Postępowania Karnego UJ!

Nuremberg Moot Court jest corocznie organizowany przez International Nuremberg Principles Academy we współpracy z Friedrich-Alexander University Erlangen Nurnberg. Konkurs ten porusza zagadnienia związane z międzynarodowym prawem karnym i stanowi symulację postępowania przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Konkurs składa się z dwóch części: ustnej i pisemnej, w których drużyny zobowiązane są do przesłania memorandum Prokuratora oraz Obrońcy. Tegoroczny kazus poruszał zagadnienia m.in. deportacji, zbrodni przeciwko ludzkości i zmian klimatycznych.

Pierwotnie część ustna, opierająca się na symulacji rozprawy sądowej przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, miała się odbyć w lipcu w słynnej Sali Sądowej nr 600, w której prowadzony był proces norymberskie, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu konkursu na etapie pisemnym.

Certyfikat