Promocja publikacji o profesorach prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego

6 maja 2015 r. w Librarii Collegii Maioris Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta promocja dwutomowego wydawnictwa Profesorowie Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowanego pod redakcją prof. Wacława Uruszczaka (tom I, 1364-1780) i prof. Doroty Malec (tom II, 1780-2012). Publikacja, obejmująca biogramy wszystkich profesorów prawa naszej Almae Matris z całego okresu istnienia w niej Wydziału Prawa tj. od 1364 r. aż do współczesności, ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W spotkaniu wziął udział JM Rektor UJ, prof. dr hab. n.med. Wojciech Nowak, Dziekan WPiA UJ prof. dr hab. Krystyna Chojnicka oraz liczne grono zaproszonych gości. Znaleźli się wśród nich aktualni i emerytowani pracownicy naszego Wydziału, jak i przedstawiciele innych jednostek uniwersyteckich oraz licznych krakowskich instytucji. Spotkanie promocyjne poprowadził prof. Stanisław Waltoś, a w dyskusji nad wydawnictwem wzięło udział wielu gości, którzy podkreślali nowatorstwo opracowania i jego dużą wartość poznawczą. Więcej informacji na temat tej publikacji znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 13.05.2015
Osoba publikująca: Jerzy Kura