Sukces WPiA UJ na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Postępowania Karnego w Białymstoku

W dniach 6-7 czerwca 2024 r. odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego w Białymstoku podczas którego reprezentanci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego dzielnie walczyli o zwycięstwo i wspólnie zakwalifikowali się do sześcioosobowego finału: II miejsce zajęła Amelia Cichoń, natomiast V miejsce Piotr Opielka.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy stanowił test (maksymalnie 100 pkt), a drugi polegał na ustnej odpowiedzi na dwa losowo wybrane pytania z zakresu szeroko rozumianej procedury karnej (maksymalnie 50 pkt).

Organizatorem konkursu był Uniwersytet Jagielloński, a członkami kapituły byli profesorowie prawa: Katarzyna Dudka (UMCS), Cezary Kulesza (UwB), Maria Rogacka-Rzewnicka (UW), Hanna Paluszkiewicz (USz) oraz  Krzysztof Woźniewski (UG). W konkursie uczestniczyło 19 studentów reprezentujących 10 uczelnianych ośrodków z całej Polski. Opiekunem naszej reprezentacji był jak co roku dr Paweł Czarnecki. To duży sukces, zatem serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie laureatów z WPiA UJ