Prof. Bartosz Brożek pozytywnie zaopiniowany na funkcję prorektora

Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego pozytywnie zaopiniowało kandydaturę prof. dr hab. Bartosza Brożka na funkcję prorektora ds. rozwoju w kadencji 2024-2028.

Obowiązki prorektora ds. rozwoju po prof. Jarosławie Górniaku przejmie prof. Bartosz Brożek. Kognitywista, filozof i prawnik, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ ds. nauki i rozwoju, dyrektor Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Jego zainteresowania naukowe obejmują teorię i filozofię prawa; filozofię nauki, języka i umysłu; problematykę poznania prawniczego, moralnego i matematycznego; teorie racjonalności; zagadnienie normatywności; relacje między naukami przyrodniczymi a teologią; oraz teorie argumentacji i negocjacji. Laureat licznych nagród oraz stypendiów - Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Humboldta, Nagrody Naukowej "Polityki" i Narodowego Centrum Nauki. Autor kilkunastu książek, m.in. "Granice interpretacji" (2014) "Umysł matematyczny" (wraz z Mateuszem Hoholem, 2014), "Myślenie. Podręcznik użytkownika" (2016) oraz "Umysł prawniczy" (2018). (źródło: Uniwersytet Jagielloński)

Serdecznie gratulujemy!