Zmarła mec. Krystyna Sieniawska

Mec. Krystyna SieniawskaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Mecenas Krystyny Sieniawskiej, absolwentki Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pani Mecenas Krystyna Sieniawska przez ponad ćwierć wieku pełniła funkcję Prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego będąc także Przewodnicząca Krajowej Reprezentacji Samorządowych Kolegiów Odwoławczych. Była zarazem założycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika KRSKO Casus.

Pani Mecenas Krystyna Sieniawska była całym sercem oddana Uniwersytetowi Jagiellońskiemu m.in. uczestnicząc w pracach Wydziałowej Komisji i Doskonalenia Jakości na Wydziale Prawa i Administracji UJ a także współpracując z jednostkami naukowymi WPiA UJ, w tym przede wszystkim z Katedrą Prawa Administracyjnego i Katedrą Prawa Samorządu Terytorialnego.

W swoim bogatym życiu zawodowym i prywatnym była doradczynią NSZZ Solidarność, Zgromadzenia Konstytucyjnego w sprawach samorządowych, ekspertką w Komitecie przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie, Radną Miasta Krakowa, doradczynią Sejmową Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Finansów Publicznych. Prowadziła także zajęcia w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

W imieniu całej społeczności Wydziału Prawa i Administracji UJ i swoim własnym
składam Rodzinie i Bliskim Pani Mecenas wyrazy głębokiego współczucia i żalu