Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pax Moot Court

W tym roku studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięli po raz pierwszy udział w międzynarodowym konkursie PAX Moot Court. Wydział Prawa i Administracji UJ reprezentowali Yiyu Chen, Agnieszka Zając, Mikołaj Borusowski i Grzegorz Wasielewski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny etap polegał na przygotowaniu dwóch pism procesowych, dla powoda i pozwanego, na podstawie kazusu przygotowanego przez organizatorów. W tym etapie drużyna UJ uplasowała się na 8 miejscu na 24 drużyny. Etap ustny odbył się w Paryżu w dniach 4-6 maja na dwóch Uniwersytetach – Paris Dauphine i Science Po, i składał się z udziału w czterech symulacjach rozpraw. Finał miał miejsce w pięknych salach rozpraw International Commercial Courts in Paris.

Udział w konkursie pozwolił nam rozwinąć umiejętność pracy w grupie, rozszerzyć znajomość angielskiego słownictwa prawniczego, zdobyć doświadczenie związane z wystąpieniami publicznymi, a także nawiązać bardzo cenne kontakty – podkreśla Yiyu Chen.

W przygotowaniach do konkursu studentów wspierali pracownicy Centrum Prawa Prywatnego Międzynarodowego - dr Anna Wysocka-Bar i dr Bartosz Stelmach.

Gratulujemy naszej drużynie udziału w konkursie i życzmy dalszych sukcesów!

Zainteresowanych udziałem w Pax Moot Court 2023 zapraszamy do kontaktu pod adresem: anna.wysocka@uj.edu.pl

Zdjęcia: Nicolas Fagot Studio 9

 

Zobacz galerię zdjęć