27.05 – konferencja „Wpływ pandemii COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Prawo i postępowanie karne”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt: „Wpływ pandemii COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Prawo i postępowanie karne”, która odbędzie się w dniu  27.05.2022 r.:, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33a w Krakowie (Aula).

Podczas konferencji zaprezentowane zostanie w jaki sposób pandemia Covid – 19 wpłynęła na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Polsce oraz w wybranych krajach Europy. Referenci postarają się odpowiedzieć na pytanie czy pandemia stała się pretekstem do zmian w przepisach prawa, dokonają ich oceny przez pryzmat prawa do sądu oraz gwarancji rzetelnego procesu, wskażą w jaki sposób pandemia covid wpłynęła na praktykę oraz czy zmiany te mogą wejść na stałe do procesu karnego.

Konferencja odbędzie się w j. polskim oraz angielskim z udziałem tłumaczy symultanicznych. Programy w obu językach znajdują się w załącznikach.

Konferencja stanowi część szerszego projektu poświęconego wpływowi pandemii COVID–19 na wymiar sprawiedliwości w ogóle. Część pierwsza, poświęcona wpływowi pandemii na proces cywilny  realizowana jest przez Uniwersytet Śląski w dniu 26.05.2022

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysława Rosatiego.

Patronat medialny objął  portal ”Magiczny Kraków”

Program konferencji [PL]
Programme of the conference [EN]