Konkurs o stypendium naukowe w ramach projektu „Skuteczność prawa w rozwiązywaniu problemów przewrotnych. Studium przypadku polityk antysmogowych w Małopolsce”

Nazwa jednostki: Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji (Katedra Socjologii Prawa)

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta

Ilość miejsc: 1

Wymagania:

• ukończone studia prawnicze lub inne w ramach nauk społecznych

• przygotowywanie dysertacji w zakresie bliskim podejmowaniu decyzji prawnych, skuteczności prawa, posługiwaniu się prawem dla rozwiązywania problemów społecznych albo szeroko rozumianych problemów środowiskowych

• posiadanie zaplecza w zakresie nauk społecznych i humanistyki

• doświadczenie w prowadzeniu badań empirycznych

• posiadanie publikacji w relewantnych obszarach

Opis zadań:

Stypendysta będzie pracował w ramach projektu „Skuteczność prawa w rozwiązywaniu problemów przewrotnych. Studium przypadku polityk antysmogowych w Małopolsce” kierowanego przez dr. hab. Mateusza Stępnia, prof. UJ.

Do głównych zadań stypendysty będą należały:

1. współtworzenie podstaw teoretycznych projektu (w tym, np., koncepcji inercji instytucjonalnej), ,

2. przygotowanie narzędzia oraz współprowadzenie badan empirycznych (zwłaszcza wywiadów, dokonywanie transkrypcji oraz kodowanie),

3. współtworzenie rekomendacji dla decydentów,

4. piecza na komunikacyjną stroną projektu (m.in popularyzacja)

Typ konkursu NCN: SONATA BIS 9

Termin składania ofert: 08 luty 2022, 12:00

Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres mateusz.stepien@uj.edu.pl

Warunki zatrudnienia:

Miejsce pracy: Kraków, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendium obejmuje 24 miesięcy, całość wynagrodzenia Stypendysty wynosi 48000 zł, co daje 2000 zł netto na miesiąc (nieopodatkowane). Stypendium rozpoczyna się ok 1 marca 2022.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesyłanie aplikacji składającej się z:

• CV zawierającego zwłaszcza informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych,

• podpisanej przez kandydata informacji o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (link znajduje się na: https://cawp.uj.edu.pl/wynagrodzenia/stypendia).

Szczegółowe informacje:

Dr hab. Mateusz Stępień, prof. UJ