Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

China Intellectual Property Network (CIPnet) - Inauguracja projektu

W dniach 26 – 28 marca odbyło się na naszym Wydziale spotkanie Inauguracyjne projektu China Intellectual Property Network (CIPnet), współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus Plus.

Projekt zostanie zrealizowany wspólnie przez 10 uczelni: trzy uniwersytety Europejskie – Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet w Alicante (Hiszpania) i Uniwersytet w Maastricht (Holandia), oraz siedem uniwersytetów chińskich: Beijing Institute of Technology, Renmin University of China, Lingnan Normal University, Nankai University, Southwest University, Chongqing Three Gorges University, oraz East China University of Political Science and Law.

W ramach projektu uniwersytety europejskie będą dzielić się własnym doświadczeniem i dobrymi praktykami w dziedzinie zarządzania własnością intelektualną i transferu technologii z chińskimi partnerami. W wyniku tej współpracy strony dążą do stworzenia krajowej sieci zarządzania własnością intelektualną w Chinach, która będzie pełnić rolę platformy edukacyjnej do wspierania modernizacji, harmonizacji i strategicznego planowania praktyk zarządzania własnością intelektualną. Uniwersytet Jagielloński jest koordynatorem projektu CIPnet.

Uczestników Spotkania Inauguracyjnego powitali Prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Dorota Malec oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Jerzy Pisuliński. W trakcie Spotkania Inauguracyjnego przedstawiciele uniwersytetów z UE i Chin omówią szczegóły implementacji projektu, oraz odbędą wizytę studyjną w CITTRU i Jagiellońskim Centrum Innowacji.

Zobacz galerię zdjęć