Nowy budynek WPiA UJ gotowy!

Miło nam poinformować, że nowy gmach Wydziału Prawa i Administracji UJ uzyskał pozwolenie na użytkowanie co oznacza, że już od nowego roku akademickiego będzie służył naszym studentom i wykładowcom.

Trzykondygnacyjny budynek powstał przy uk. Krupniczej, na wąskiej działce pomiędzy Auditorium Maximum UJ a Teatrem Groteska. Serce nowego obiektu stanowi sala audytoryjna mogąca pomieścić 556 osób. Wyposażono ją w nowoczesny sprzęt, jak projektory laserowe, głośniki naścienne i sufitowe, mikrofony oraz pulpit sterujący systemem AV, nagłośnieniem i oświetleniem. Znajdują się tu również dwie kabiny tłumaczeń symultanicznych. Ponadto w budynku mieszczą się dwie sale wykładowe (po 149 miejsc) oraz pięć sal seminaryjnych. Zupełną nowością będzie w pełni wyposażone pomieszczenie do symulacji procesów, które także znajduje się w naszym gmachu.

Budowa budynku przy ulicy Krupniczej rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Inwestycja pochłonęła ok. 22 mln złotych, które w całości zostały sfinansowane z naszych własnych środków.

Fot. Anna Wojnar

Data opublikowania: 26.06.2016