14.01.2022
Z przyjemnością informujemy o przyznaniu grantu Komisji Europejskiej "FOstering iNnovative Training in the use of European legal Sources" (FONTES, nr 2021-1-IT02-KA220-HED-000032190) w kwocie 397 452,00 EUR. Przedmiotem grantu jest opracowanie multidyscyplinarnej i interaktywnej platformy wspomagającej poznanie, zrozumienie oraz wykorzystanie dawnych źródeł prawa. Realizuje go zespół naukowy z Uniwersytetu w Palermo, Uniwersytetu Paris VI (Sorbona) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, we współpracy z Uniwersytetem we Fryburgu (Szwajcaria). Z ramienia UJ są to pracownicy WPiA: dr hab. Maciej Mikuła, prof. UJ, dr hab. Łukasz Marzec, dr hab. Krzysztof Fokt, oraz dr Kacper Górski.
więcej o Grant Komisji Europejskiej "FOstering iNnovative Training in the use of European legal Sources"

10.01.2022
więcej o Dr hab. Wojciech Ciszewski zwycięzcą konkursu "Państwa i Prawa" na najlepszą pracę habilitacyjną

Wyróżnienie glosy studentów WPiA UJ do wyroku NSA sygn. I FPS 1/21