Studentka WPiA najlepsza z procedury karnej

Studentka WPiA UJ Dominika Sokołowska wygrała III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego, który odbył się 1 czerwca b.r. w Białymstoku. W konursie wzięli udział przedstawiciele dziesięciu ośrodków uniwersyteckich w Polsce. Wysoką, czwartą lokatę zajął także nasz student Adam Gąsiorowski.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy stanowił test, a drugi polegał na ustnej odpowiedzi na dwa losowo wybrane pytania z zakresu szeroko rozumianej procedury karnej. Należy nadmienić, że po etapie pisemnym nasi reprezentanci zajmowali pierwsze miejsce ex-aequo z fantastycznym wynikiem 94 pkt (na 100 możliwych).

Warto przypomnieć, że również w 2014 r. przedstawiciele naszego Wydziału byli zwycięzcami w tym konkursie. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie drużyny uniwersyteckiej był dr Paweł Czarnecki z Katedry Postępowania Karnego UJ.

Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 07.06.2015