Zasady dostarczania materiałów do Bibliografii Publikacji Pracowników UJ

Zarządzenie nr 130 Rektora UJ z dn. 23.12.2014 r.
w sprawie rejestracji dorobku publikacyjnego pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

W nawiązaniu do powyższego Zarządzenia informujemy, że w bazie Bibliografii Publikacji Pracowników UJ należy zamieścić w pierwszej kolejności opisy bibliograficzne publikacji za rok 2014. Logowanie do bazy jest identyczne z logowaniem do poczty uniwersyteckiej.

Opisy dokumentów muszą być wprowadzone z autopsji. W związku z tym autorzy są zobowiązani do sporządzenia opisu z oryginałów publikowanych dokumentów i do przedłożenia ich bibliotekarzom do wglądu w celu przeprowadzenia weryfikacji poprawności opisu. Materiały należy dostarczyć kierownikowi Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (alina.suchon@uj.edu.pl, ul. Olszewskiego 2) w postaci oryginału publikacji lub jej kopii lub adresu elektronicznego publikacji cyfrowej: osobiście lub pocztą elektroniczną do dnia 15.04.2015.

Kopie publikacji powinny zawierać następujące dane:

dla artykułów z czasopism:

• stronę tytułową czasopisma (rok, numer woluminu oraz ISSN),
  • pierwszą i ostatnią stronę artykułu,
  • angielską wersję tytułu publikacji, o ile taki nie występuje w oryginalnym tekście.

dla książki/rozdziału:

• stronę tytułową książki,
  • stronę zawierającą informacje o: autorze/redaktorze książki, wydawcy, roku wydania, miejscu wydania i numerze ISBN,
  • spis treści,
  • pierwszą i ostatnią stronę rozdziału,
  • ostatnią stronę książki z tekstem (w przypadku monografii),

dla materiałów zjazdowych:

• stronę tytułową czasopisma/pamiętnika zjazdowego, w którym jest opublikowany referat lub streszczenie zjazdowe,
  • strony zawierające informacje o nazwie, miejscu i dacie zjazdu,
  • pierwszą i ostatnią stronę referatu lub streszczenia zjazdowego,

Materiały nie zawierające tych danych lub zawierające dane niekompletne nie będą zweryfikowane i nie zostaną wprowadzone do bazy bibliograficznej, a tym samym nie zostaną uwzględnione przy okresowej ocenie pracowników UJ za 2014 r.

Polecamy zaznajomienie się z Instrukcją katalogowania dokumentów w Bibliografii Publikacji Pracowników UJ.

Data opublikowania: 17.03.2015
Osoba publikująca: Józef Kasperek