Sukcesy studentów w konkursie mediacyjnym

W dniach 5 - 10 lutego czwórka naszych studentów - Karina Kubacka, Marta Michałkiewicz, Dominik Smołka oraz Kacper Szajor reprezentowali WPiA UJ w 19 edycji Międzynarodowego Konkursu Mediacyjnego, organizowanego przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu.

Drużyna przez semestr zimowy pracowała nad przygotowaniami do konkursu pod okiem dr Małgorzaty Kożuch z Katedry Prawa Europejskiego. Podczas konkursu studenci dzielnie walczyli z uniwersytetami ze Sri Lanki, Australii i Włoch, za zmagania zostali docenieni przez sędziów wyróżnieniem za skuteczną współpracę z mediatorem! Gratulujemy!

International Commercial Mediation Competition to konkurs organizowany dorocznie przez International Chamber of Commerce w Paryżu. Studenci UJ mieli okazję już wielokrotnie brać w nim udział z niemałymi sukcesami w przeszłości. Konkurs polega na symulacji rozwiązywania sporów gospodarczych między fikcyjnymi podmiotami metodą alternatywną do postępowania przed sądem jaką jest mediacja. Udział jest szansą nie tylko na sprawdzenie oraz zdobywanie umiejętności w sprawnych negocjacjach, ale także na szlifowanie prawniczego języka angielskiego, zdobycie praktycznego doświadczenia i nawiązanie nowych, międzynarodowych kontaktów!

Specjalne podziękowania dla sponsorów: Kancelarii SPCG, AdExemplum Szkole Prawa Procesowego Agaty Rewerskiej, Stanisławowi Sikorze GreenStan, Fundacji Absolwentów UJ Bratniak, Dziekanowi Wydziału Prawa UJ oraz Ambasadzie Polski w Paryżu!