Najlepsze wyniki absolwentów WPiA UJ w naborze na aplikacje prawnicze

W 2021 r., absolwenci naszego Wydziału ponownie uzyskali najwyższą zdawalność w egzaminach na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Ten sukces osiągamy nieprzerwanie od 2006 r.! Podczas gdy krajowa średnia zdawalności wyniosła 59,6%, absolwenci UJ uzyskali aż 83,7% punktów (87% punktów w przypadku absolwentów z 2021 r.). Możemy pochwalić się też najwyższą zdawalnością zeszłorocznych absolwentów studiów niestacjonarnych (66,7%).

Nasi absolwenci stanowią również najliczniejszą grupę przyjętych na aplikację sędziowską i prokuratorską w naborze do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w 2021 r. Co więcej, osiągnęli sukces w świetnym stylu, uzyskując najwyższą średnią wyników.

Gratulujemy!