Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

27.05 – konferencja „Wpływ pandemii COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Prawo i postępowanie karne”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt: „Wpływ pandemii COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Prawo i postępowanie karne”, która odbędzie się w dniu  27.05.2022 r.:, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33a w Krakowie (Aula).

Podczas konferencji zaprezentowane zostanie w jaki sposób pandemia Covid – 19 wpłynęła na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Polsce oraz w wybranych krajach Europy. Referenci postarają się odpowiedzieć na pytanie czy pandemia stała się pretekstem do zmian w przepisach prawa, dokonają ich oceny przez pryzmat prawa do sądu oraz gwarancji rzetelnego procesu, wskażą w jaki sposób pandemia covid wpłynęła na praktykę oraz czy zmiany te mogą wejść na stałe do procesu karnego.

Konferencja odbędzie się w j. polskim oraz angielskim z udziałem tłumaczy symultanicznych. Programy w obu językach znajdują się w załącznikach.

Konferencja stanowi część szerszego projektu poświęconego wpływowi pandemii COVID–19 na wymiar sprawiedliwości w ogóle. Część pierwsza, poświęcona wpływowi pandemii na proces cywilny  realizowana jest przez Uniwersytet Śląski w dniu 26.05.2022 

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysława Rosatiego. 

Patronat medialny objął  portal ”Magiczny Kraków” 

Pliki do pobrania
pdf
Program konferencji [PL]
pdf
Programme of the conference [EN]