Rekrutacja do drużyny na Willem C. Vis Moot

Czy interesuje Cię prawo prywatne? Czy masz ochotę spróbować swoich sił w zmaganiach z najlepszymi uniwersytetami świata? Czy chcesz sprawdzić, jak wygląda w praktyce praca jaką na co dzień wykonują najwybitniejsi prawnicy?

Jeśli tak – konkurs Vis Moot jest dla Ciebie! Dołącz do Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednej z topowych Drużyn świata!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Konkursie z międzynarodowego arbitrażu i prawa handlowego Willem C. Vis Moot.

Konkurs jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym dla studentów prawa. Co roku do Wiednia i Hongkongu zjeżdża (przez ostatnie trzy lata wirtualnie) ok. 4.000 studentów z ok. 400 uniwersytetów z całego świata oraz liczni przedstawiciele świata arbitrażu (więcej informacji pod adresem: https://vismoot.pace.edu/site/about-the-moot).

Drużyna UJ występuje w Konkursie od dziesięciu lat z licznymi sukcesami. Byli jej Członkowie odwiedzili podczas przygotowań do Konkursu Nowy Jork, Paryż, Londyn, Belgrad, Berlin, Hagę, Hanower, Madryt, Brukselę i szereg innych miast, a obecnie robią zawrotne kariery jako wybitni praktycy i akademicy. W tym roku Drużyna wzięła po raz trzeci udział w edycji Konkursu odbywającej się w Hongkongu.

Jak dołączyć do naszej Drużyny?

U kandydatów szukamy przede wszystkim otwartości, dostępności w przyszłym roku akademickim i dobrej znajomości języka angielskiego. Arbitrażu i międzynarodowego prawa handlowego możesz nauczyć się podczas przygotowań. Nawet zatem jeśli ktoś nie miał nigdy do czynienia z tymi zagadnieniami, nie traci szans w rekrutacji.

1. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – śledź nasz profil na FB (https://www.facebook.com/jagiellonianvismoot/) oraz LI (https://www.linkedin.com/company/77225394/admin/).

2. Prześlij swoje CV w języku angielskim w formacie PDF na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl do 12 maja 2022 r. do godziny 23:59. Bardzo prosimy o zatytułowanie pliku wg schematu „NAZWISKO_Imię_CV”. Prosimy też w zgłoszeniu wskazanie ewentualnych konfliktów w kalendarzu co do terminu etapu ustnego (zob. pkt 4. niżej).

3. Do osób, które prześlą nam CV dnia 13 maja 2022 r. o godzinie 9:00 prześlemy zadanie na etap pisemny w języku angielskim. Etap pisemny będzie polegał na rozwiązaniu dwóch krótkich poleceń związanych z tegorocznym kazusem konkursowym (https://www.vismoot.org/wp-content/uploads/2021/11/29th-Vis-Moot_Problem_inkl-PO2.pdf):

i) przedstawieniu mocnych i słabych stron argumentacji powoda oraz
ii) napisaniu krótkiego fragmentu argumentacji pozwanego (jedna strona).

Wszystkie szczegóły podamy w odpowiedzi na zgłoszenie do rekrutacji. Zadanie można rozwiązywać w formie zdalnej, elektronicznej (z domu), będzie można korzystać z dowolnych materiałów. Rozwiązania należy przesłać na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl do 16 maja 2022 r. do godziny 12:00.

Podkreślamy, że czas potrzebny na wykonanie zadania to kilka godzin, a szerokie okienko na przesłanie prac podyktowane jest tylko wygodą studentów.

4. Następnie odbędzie się etap ustny, który planujemy w ostatnim tygodniu maja z uwzględnieniem dostępności rekrutujących się studentów. Decyzja co do sposobu odbycia etapu ustnego (forma zdalna / osobista) podjęta zostanie po analizie liczby zgłoszeń oraz sytuacji epidemicznej.

5. Wyniki rekrutacji podamy niezwłocznie po zakończeniu etapu ustnego. Zastrzegamy sobie prawo do drobnej modyfikacji terminów i opisanych wyżej zasad (w szczególności możemy przeprowadzić dodatkowe rozmowy z kandydatami po etapie ustnym). Za udział w Konkursie uzyskacie 7 punktów ECTS.

6. Wszelkie pytania oraz prośby o materiały pomocne w rekrutacji (chętnie się podzielimy) proszę kierować na adres: m.durbas@alumni.uj.edu.pl