Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Drużyna UJ na Nuremberg Moot Court

Kolejny sukces drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż drużyna UJ znalazła się w grupie 7 najlepszych uniwersytetów na świecie na Nuremberg Moot Court! W tegorocznej rywalizacji wzięło udział aż 65 drużyn z 40 różnych krajów! Nasi studenci po raz kolejny uzyskali bardzo wysokie noty w szczególności za analizę prawną, jakość argumentów oraz strukturę obu przygotowanych pism procesowych. Gratulacje dla całej drużyny w składzie: Krystyna Mokrzycka, Ewa Pabian, Agnieszka Zając, Patrycja Kowalcze i Kacper Koman oraz dla trenera doktora Pawła Czarneckiego  z Katedry Postępowania Karnego UJ!

Nuremberg Moot Court jest corocznie organizowany przez International Nuremberg Principles Academy we współpracy z Friedrich-Alexander University Erlangen Nurnberg. Konkurs ten porusza zagadnienia związane z międzynarodowym prawem karnym i stanowi symulację postępowania przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Konkurs składa się z dwóch części: ustnej i pisemnej, w których drużyny zobowiązane są do przesłania memorandum Prokuratora oraz Obrońcy. Tegoroczny kazus poruszał zagadnienia m.in. deportacji, zbrodni przeciwko ludzkości i zmian klimatycznych.

Pierwotnie część ustna, opierająca się na symulacji rozprawy sądowej przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, miała się odbyć w lipcu w słynnej Sali Sądowej nr 600, w której prowadzony był proces norymberskie, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu konkursu na etapie pisemnym.

Certyfikat