Konkurs na stanowisko doktorant - stypendysta

Nazwa jednostki: Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji (Katedra Socjologii Prawa)

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta

Ilość miejsc: 1

Wymagania:

• ukończone studia prawnicze
  • przygotowywanie dysertacji w zakresie bliskim podejmowaniu decyzji prawnych, skuteczności prawa, posługiwaniu się prawem dla rozwiązywania problemów społecznych
  • posiadanie zaplecza w zakresie nauk społecznych i humanistyki
  • doświadczenie w prowadzeniu badań empirycznych
  • posiadanie publikacji w relewantnych obszarach

Opis zadań:

Stypendysta będzie pracował w ramach projektu „Skuteczność prawa w rozwiązywaniu problemów przewrotnych. Studium przypadku polityk antysmogowych w Małopolsce” kierowanego przez dr. hab. Mateusza Stępnia, prof. UJ.

Do głównych zadań stypendysty będą należały:

1. współtworzenie podstaw teoretycznych projektu (w tym, np., koncepcji inercji instytucjonalnej),
  2. współprowadzenie badan pilotażowanych,
  3. współprowadzenie badan empirycznych (zwłaszcza wywiadów, dokonywanie transkrypcji oraz kodowanie),
  4. współtworzenie rekomendacji dla decydentów,
  5. piecza na komunikacyjną stroną projektu (m.in popularyzacja)

Typ konkursu NCN: SONATA BIS 9

Termin składania ofert: 11.06.2020, 23:59

Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres mateusz.stepien@uj.edu.pl

Warunki zatrudnienia:

Miejsce pracy: Kraków, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendium obejmuje 36 miesięcy, całość wynagrodzenia Stypendysty wynosi 72000 zł, co daje 2000 zł netto na miesiąc. Stypendium rozpoczyna się 11 lipca 2020.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesyłanie aplikacji składającej się z:

• CV zawierającego zwłaszcza informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych,
  • podpisanej przez kandydata informacji o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (link znajduje się na: https://cawp.uj.edu.pl/wynagrodzenia/stypendia).

Szczegółowe informacje:

Dr hab. Mateusz Stępień, prof. UJ