Konferencja „Łączą nas źródła”, 19 września 2019 r., godz. 9:00, Wydział Prawa i Administracji, ul. Bracka 12

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Łączą nas źródła”.

Mnogość tematów, wielość metod, różnorodność spojrzeń, dziesięć wieków zjawisk i wydarzeń. W bogactwie dziejów państwa i prawa polskiego, analizowanych przez historyków prawa od niemal dwóch stuleci, jest jednak wspólny mianownik – źródło prawne.

Stare źródła – nowe pytania, zespoły archiwalne pozostające jak dotąd nietknięte w naszych studiach, edytorstwo źródeł, zagadnienie awansu w oparciu o krytyczne edycje źródłowe, jednocząca wysiłki edytorskie platforma www.iura.uj.edu.pl – to główne zagadnienia do dyskusji, na którą serdecznie zapraszamy w dniu 19 września 2019 r.

Podczas sympozjum Organizatorzy pragną uczcić w szczególny sposób ogromną pracę Profesora Stanisława Grodziskiego nad opracowaniem Volumina Constitutionum.

Szczegóły dotyczące konferencji zamieszczone zostały na stronie internetowej www.wyznaniowe.law.uj.edu.pl

Organizatorzy: Katedra Historii Administracji i Myśli Administracyjnej, Katedra Historii Prawa Polskiego, Katedra Powszechnej Historii Prawa, Zakład Prawa Kościelnego i Wyznaniowego.