Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

China Intellectual Property Network (CIPnet) - Inauguracja projektu

W dniach 26 – 28 marca odbyło się na naszym Wydziale spotkanie Inauguracyjne projektu China Intellectual Property Network (CIPnet), współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus Plus.

Projekt zostanie zrealizowany wspólnie przez 10 uczelni: trzy uniwersytety Europejskie – Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet w Alicante (Hiszpania) i Uniwersytet w Maastricht (Holandia), oraz siedem uniwersytetów chińskich: Beijing Institute of Technology, Renmin University of China, Lingnan Normal University, Nankai University, Southwest University, Chongqing Three Gorges University, oraz East China University of Political Science and Law.

W ramach projektu uniwersytety europejskie będą dzielić się własnym doświadczeniem i dobrymi praktykami w dziedzinie zarządzania własnością intelektualną i transferu technologii z chińskimi partnerami. W wyniku tej współpracy strony dążą do stworzenia krajowej sieci zarządzania własnością intelektualną w Chinach, która będzie pełnić rolę platformy edukacyjnej do wspierania modernizacji, harmonizacji i strategicznego planowania praktyk zarządzania własnością intelektualną. Uniwersytet Jagielloński jest koordynatorem projektu CIPnet.

Uczestników Spotkania Inauguracyjnego powitali Prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Dorota Malec oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Jerzy Pisuliński. W trakcie Spotkania Inauguracyjnego przedstawiciele uniwersytetów z UE i Chin omówią szczegóły implementacji projektu, oraz odbędą wizytę studyjną w CITTRU i Jagiellońskim Centrum Innowacji.

Zobacz galerię zdjęć