Wysokość progów stypendium socjalnego na semestr letni 2017/2018

W dniu 13 lutego 2018 r. Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian działając w porozumieniu z Uczelnianą Komisją Ekonomiczną Samorządu Studentów UJ dokonał rozdysponowania środków przeznaczonych na stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2017/2018 dla studentów

W dniu 13 lutego 2018 r. Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian działając w porozumieniu z Uczelnianą Komisją Ekonomiczną Samorządu Studentów UJ dokonał rozdysponowania środków przeznaczonych na stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2017/2018 dla studentów.

Progi dochodu i stawki stypendium socjalnego w semestrze letnim 2017/2018:

Maksymalny dochód uprawniający do otrzymywania stypendium socjalnego (w tym w zwiększonej wysokości) w semestrze letnim wynosi 961 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie studenta.

Stawki, w zależności od wysokości dochodu, zostały ustalone następująco:

I próg: dochód netto na członka rodziny 0 - 400 zł miesięcznie - 640 zł
II próg: dochód netto na członka rodziny 401 - 600 miesięcznie zł - 580 zł
III próg: dochód netto na członka rodziny 601 - 961 miesięcznie zł - 520 zł

Kwota zwiększenia stypendium socjalnego z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki wynosi 150 zł miesięcznie. Kwota zwiększenia stypendium socjalnego z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki ze swoim niepracującym małżonkiem/dzieckiem wynosi 150 zł miesięcznie.

Decyzje stypendialne odbierać będzie można od 26.02 do 06.03.2018 r. w sekretariacie ds. pomocy materialnej.