Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nowy budynek WPiA UJ gotowy!

Miło nam poinformować, że nowy gmach Wydziału Prawa i Administracji UJ uzyskał pozwolenie na użytkowanie co oznacza, że już od nowego roku akademickiego będzie służył naszym studentom i wykładowcom.

Trzykondygnacyjny budynek powstał przy uk. Krupniczej, na wąskiej działce pomiędzy Auditorium Maximum UJ a Teatrem Groteska. Serce nowego obiektu stanowi sala audytoryjna mogąca pomieścić 556 osób. Wyposażono ją w nowoczesny sprzęt, jak projektory laserowe, głośniki naścienne i sufitowe, mikrofony oraz pulpit sterujący systemem AV, nagłośnieniem i oświetleniem. Znajdują się tu również dwie kabiny tłumaczeń symultanicznych. Ponadto w budynku mieszczą się dwie sale wykładowe (po 149 miejsc) oraz pięć sal seminaryjnych. Zupełną nowością będzie w pełni wyposażone pomieszczenie do symulacji procesów, które także znajduje się w naszym gmachu.

Budowa budynku przy ulicy Krupniczej rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Inwestycja pochłonęła ok. 22 mln złotych, które w całości zostały sfinansowane z naszych własnych środków.

Fot. Anna Wojnar

Data opublikowania: 26.06.2016
Osoba publikująca: Marek Stus