Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

XX Lokalny Konkurs Krasomówczy

Uprzejmie informujemy, że 4 marca b.r. w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie odbył się XX Lokalny Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków. Jednym z patronów tego wydarzenia była dziekan WPiA UJ prof. dr hab. Krystyna Chojnicka. Jak co roku uczestnicy Konkursu mieli za zadanie wygłosić mowę końcową w postępowaniu przed sądem pierwszej instancji w sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Swoje wystąpienia przygotowali na podstawie rozlosowanych wcześniej kazusów. 

Laureatami jubileuszowej edycji Konkursu zostali:

I miejsce - Kacper Górniak

II miejsce - Tomasz Korandy

III miejsce - Agnieszka Wąglorz

Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie, Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. Ponadto na zwycięzcę czeka semestralny kurs nauki języka ufundowany przez Profi-Lingua oraz płatna praktyka w Kancelarii T. Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski Spółka komandytowa ("SPCG"), będącej Partnerem Głównym ELSA Kraków. Ma on także możliwość uczestniczenia w XX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. 

Poza WPiA UJ atronat nad Konkursem objęli także Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury, Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury oraz Okręgowa Rada Adwokacka.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku!

 
Data opublikowania: 10.03.2016
Osoba publikująca: Marek Stus