Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukces studentów WPiA UJ w eliminacjach do Jessup Moot Court

Miło nam poinformować, że zespół naszych studentów zakwalifikował się do międzynarodowego etapu prestiżowego konkursu Jessup Moot Court. 

Zespół w składzie: Bartosz Gauza, Agata Kozłowska, Bartosz Kurzyniewski, Józef Pordes oraz Aleksandra Wierzba w dniach 10-12 lutego b.r. wziął udział w rundach krajowych konkursu „Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition". Jest to najstarszy i największy konkurs typu „moot court", symulujący rozprawę przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. W tegorocznej, 57. edycji bierze udział ponad 600 drużyn z ponad 90 państw, w tym sześć z Polski. Kazus konkursowy dotyczy problematyki naruszenia prawa do prywatności przez programy globalnej inwigilacji, walki z terroryzmem i cyberataków. 

 

Drużyna UJ wygrała wszystkie rundy eliminacyjne z zespołami KUL, UŚ, UŁ oraz UW, wchodząc – po raz czwarty z rzędu – do finału. Ponadto uzyskała wyróżnienie za najlepsze pismo procesowe, zaś troje członków zespołu zajęło odpowiednio 3, 5 i 6 miejsce w rankingu najlepszych mówców. Etap międzynarodowy odbędzie się w 27.03.-02.04. w Waszyngtonie. 

Opiekunem naukowym zespołu jest Przemysław Roguski, lektor DAAD i pracownik Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego WPiA UJ. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data opublikowania: 27.02.2016
Osoba publikująca: Marek Stus