Skip to main content

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Aktualności na WPiA UJ

Web Content Display Web Content Display

Godziny otwarcia oraz zasady korzystania z WBP w okresie zagrożenia epidemicznego [aktualizacja 01-06-2021]

Wypożyczalnia i Czytelnia

Otwarta w godzinach:

 • poniedziałki, środy, piątki: 9.00–15.00
 • wtorki i czwartki: 13.00–19.00
 • soboty: nieczynne

Limit miejsc w Czytelni: 16

Do odwołania zawiesza się dostęp do katalogów kartkowych i komputerów znajdujących się w Bibliotece oraz realizację zamówień w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

 

Ogólne zasady korzystania z Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2) w okresie zagrożenia epidemicznego

Czytelnia

 1. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się obowiązującym wymogom bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego, przestrzegania zarządzeń obowiązujących w UJ i wykonywania poleceń pracowników Wydziałowej Biblioteki Prawniczej.
 2. Po wejściu do Czytelni obowiązuje dezynfekcja rąk (niezależnie od dezynfekcji dokonanej po wejściu do budynku). W przypadku czasowego opuszczenia Czytelni należy po powrocie do niej dokonać ponownej dezynfekcji rąk. 
 3. Czytelnicy wchodzący do Czytelni i poruszający się po niej muszą mieć założoną maskę, również po zajęciu miejsca.
 4. W Czytelni czytelnicy zajmują miejsca wskazane przez pracownika Biblioteki z uwzględnieniem bezpiecznych odległości między osobami korzystającymi z Czytelni. 
 5. Materiały z magazynu należy zamawiać elektronicznie (https://katalogi.uj.edu.pl/). Będą czekały w rezerwacji przez trzy dni. Po tym czasie rezerwacja zostanie anulowana.
 6. W przypadku braku wolnych miejsc w Czytelni udostępnionych czytelnikom z zachowaniem standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego kolejne osoby nie będą wpuszczane do Czytelni do chwili, gdy nie zwolni się któreś z udostępnianych miejsc. 


Wypożyczalnia

 1. Po wejściu do Wypożyczalni obowiązuje dezynfekcja rąk.
 2. Czytelnicy wchodzący do Wypożyczalni zobowiązani są mieć założoną maskę.
 3. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2, 31-007 Kraków). Jako datę zwrotu przyjmuje się dzień dostarczenia przesyłki do biblioteki, a nie datę nadania.