komunikaty wydziałowe

I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych

22.10.2015
Drużyna Uniwersytetu Jagielońskiego w składzie: Jakub Bielamowicz, Karolina Jackowicz, Tomasz Marek oraz Marta Warchoł, pod opieką naukową dr Małgorzaty Kożuch z Katedry Prawa Europejskiego zajeła I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych (ICC International Commercial Mediation Competition). W finale, który odbył się w dniu 13 lutego 2013r. w Paryżu, nasi studenci pokonali drużynę z Uniwersytetu w Auckland, zaś w całym konkursie 66 innych zespołów całego świata.
więcej o I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych
komunikaty wydziałowe

22.10.2015
W dniu 1 czerwca 2012 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się III. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym. Honorowy nad nim patronat objęli Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Rektor Uniwersytetu w Białymstoku. W rywalizacji wzięli udział studenci z większości wydziałów prawa publicznych uczelni w Polsce. Konkurs składał się z etapu pisemnego (testu) oraz ustnego (odpowiedzi na wylosowane pytania)