Sukcesy w Międzynarodowym Turnieju Mediacji w Kijowie

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w dniach 12-16 listopada 2014 r. drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła, zdobywając I miejsce oraz puchar, w kategorii Drużyna Mediatorów (Mediator Team), w drugiej edycji Międzynarodowego Turnieju Mediacji, który odbył się na Uniwersytecie Tarasa Szewczenki w Kijowie na Ukrainie. W turnieju wzięło udział 18 uniwersytetów z Europy Środkowo Wschodniej, w tym z Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy. Turniej organizowany był pod patronatem International Academy of Dispute Resolution w Chicago (INADR). Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyłoniona w eliminacjach uniwersyteckich, reprezentowana była przez studentów Agnieszkę Majkę, Martę Samborską i Jacka Czaję. Po przejściu rund eliminacyjnych studenci rozegrali starcie finałowe równolegle z drużyną gospodarzy oraz z Uniwersytetem Wileńskim z Litwy. Miło mi także poinformować, że dzięki sukcesowi drużyna UJ otrzymała indywidualne zaproszenie do udziału w 14th Annual International Law School Mediation Championships w Londynie, który odbędzie się w lutym 2015 r. Opiekę naukową i językową zapewniła naszej drużynie dr Małgorzata Kożuch i Maria Kierska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Londynie!

Data opublikowania: 28.11.2014
Osoba publikująca: Jerzy Kura