Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności na WPiA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na konferencję „Tradycje ustrojowe II Rzeczypospolitej. W stulecie konstytucji marcowej"

Szanowni Państwo,

W związku z przypadającą w bieżącym roku stuletnią rocznicą uchwalenia konstytucji z 1921 r., Katedry: Historii Prawa Polskiego, Historii Administracji i Prawa Wyznaniowego oraz Powszechnej Historii Państwa i Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują ogólnopolską konferencję naukową, będącą okazją do dyskusji i rozważań zarówno nad genezą ustawy zasadniczej z 17 marca 1921 r., jej treścią i stosowaniem, ale także nad historią i tradycjami polskiego konstytucjonalizmu ostatnich stu lat. Liberalno-demokratyczna myśl, która stała się fundamentem konstytucji, znalazła wyraz także i w innych regulacjach, które rozwijały jej postanowienia. Konferencja ma stanowić próbę odpowiedzi na pytanie: w jakim zakresie i w jaki sposób konstytucja marcowa oraz zamysły, które przyświecały jej twórcom, wpłynęły na system prawny, zarówno w okresie jej obowiązywania, jak i później.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w konferencji "Tradycje ustrojowe II Rzeczypospolitej. W stulecie konstytucji marcowej" (5-6 października 2021 r.), przesyłając jednocześnie jej program.

Konferencja odbywa się on-line za pośrednictwem programu Microsoft Teams. Linki do konferencji zostały zawarte w programie.

w imieniu organizatorów,

Jakob Maziarz

Pliki do pobrania
pdf
Program konferencji