Godziny otwarcia oraz zasady korzystania z WBP obowiązujące od 01-09-2021

otwarta w godzinach:

• poniedziałki, środy, piątki: 9.00–15.00
  • wtorki i czwartki: 13.00–19.00
  • soboty w trakcie jesiennej sesji poprawkowej (4 i 11 września): 9.00–15.00 (w pozostałe soboty biblioteka zamknięta)

Limit miejsc w Czytelni: 16

Do odwołania zawiesza się realizację zamówień w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

Ogólne zasady korzystania z Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2) w okresie zagrożenia epidemicznego

Czytelnia

1. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się obowiązującym wymogom bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego, przestrzegania zarządzeń obowiązujących w UJ i wykonywania poleceń pracowników Wydziałowej Biblioteki Prawniczej.
  2. Po wejściu do Czytelni obowiązuje dezynfekcja rąk (niezależnie od dezynfekcji dokonanej po wejściu do budynku). W przypadku czasowego opuszczenia Czytelni należy po powrocie do niej dokonać ponownej dezynfekcji rąk.
  3. Czytelnicy wchodzący do Czytelni i poruszający się po niej muszą mieć założoną maskę, również po zajęciu miejsca.
  4. W Czytelni czytelnicy zajmują miejsca wskazane przez pracownika Biblioteki z uwzględnieniem bezpiecznych odległości między osobami korzystającymi z Czytelni.
  5. Materiały z magazynu należy zamawiać elektronicznie (https://katalogi.uj.edu.pl/). Będą czekały w rezerwacji przez trzy dni. Po tym czasie rezerwacja zostanie anulowana.
  6. W przypadku braku wolnych miejsc w Czytelni udostępnionych czytelnikom z zachowaniem standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego kolejne osoby nie będą wpuszczane do Czytelni do chwili, gdy nie zwolni się któreś z udostępnianych miejsc.

1. Po wejściu do Wypożyczalni obowiązuje dezynfekcja rąk.
  2. Czytelnicy wchodzący do Wypożyczalni zobowiązani są mieć założoną maskę.
  3. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Wydziałowej Biblioteki Prawniczej (ul. Olszewskiego 2, 31-007 Kraków). Jako datę zwrotu przyjmuje się dzień dostarczenia przesyłki do biblioteki, a nie datę nadania.